Quantel Medical

logo et courbe des catégory quantel medical

Lasery medyczne i rozwiązania ultradźwiękowe

Założona w 1993 roku firma Quantel Medical jest częścią francuskiej grupy Lumibird. Opracowuje, produkuje i sprzedaje innowacyjne medyczne rozwiązania laserowe i ultradźwiękowe.

Quantel Medical od ponad 15 lat jest wybitnym graczem w dziedzinie okulistyki. W 2018 roku firma rozszerzyła swoją działalność na nowe rynki, oferując gamę ultrasonografów przeznaczonych dla podstawowej opieki zdrowotnej, zaprojektowanych, aby zaspokoić potrzeby w zakresie obrazowania.

W lipcu 2020 roku Lumibird Medical przejął Ellex, australijską firmę działającą w Japonii, Stanach Zjednoczonych i Francji. Podobnie jak Quantel Medical, Ellex jest szanowaną marką na międzynarodowym rynku okulistycznym i ma bogate doświadczenie w tej dziedzinie.

Quantel Medical i Ellex stały się światowym liderem w okulistyce, obecnym w ponad 110 krajach, bezpośrednio oraz za pośrednictwem sieci dystrybutorów. Asortyment laserów i ultrasonografów jest przeznaczony do diagnozowania i leczenia czterech głównych przyczyn ślepoty: zaćmy, jaskry, retinopatii cukrzycowej i zwyrodnienia plamki żółtej. Obie marki oferują również szereg urządzeń do diagnozowania i leczenia zespołu suchego oka.

OBECNY W PONAD 110 KRAJACH

NASZA MISJA

Od 1993 roku Quantel Medical zajmuje się badaniami i rozwojem, projektowaniem, produkcją i dystrybucją innowacyjnych urządzeń medycznych na rynku okulistyki i urządzeń ultradźwiękowych dla podstawowej opieki zdrowotnej. Spółka rozwija się dzięki ciągłym innowacjom technologicznym, czego efektem jest regularne wprowadzanie nowych produktów na rynek.

Jej międzynarodowa obecność umożliwiła dzielenie się specjalistyczną wiedzą na całym świecie poprzez unikalną, wysoce efektywną sieć dystrybucji. Quantel Medical z dumą oferuje szkolenia dla sieci sprzedaży i klientów końcowych, aby zapewnić optymalne użytkowanie i prawidłową konserwację urządzeń medycznych oraz zagwarantować bezpieczne i skuteczne procedury dla pacjentów.

Wraz z rozwojem na przestrzeni lat, Quantel Medical stała się wzorem, zyskując uznanie za swoje zaangażowanie w sektory, w których się specjalizuje.

NASZE ZOBOWIĄZANIA

Quantel Medical jest zaangażowana w rozwój i sprzedaż produktów spełniających normy prawne, zapewniając wysoki poziom zgodności poprzez obowiązkowe znaki zgodności potwierdzające, że jej produkty spełniają zróżnicowane wymagania w poszczególnych krajach, w których są dystrybuowane. Wszystkie wyroby Quantel Medical posiadają znak CE, co oznacza, że mogą być swobodnie wprowadzane do obrotu na rynku europejskim.

Wszystkie działy Quantel Medical posiadają certyfikaty ISO 9001 i ISO 13485..